Πέμπτη 10 Φεβρουαρίου 2011

Μεγάλο διπλό των Λέικερς στην Βοστώνη

Έπειτα απο ένα παιχνίδι για γερά νεύρα που έγινε στην Βοστώνη οι Λέικερς πήραν μεγάλη αλλα και πολύ σημαντική νίκη επι των Σέλτικς.Οι Λέικερς με αντεπίθεση διαρκείας στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε και γύρισαν το -8 του πρώτου ημιχρόνου και στην τρίτη περίοδο προηγήθηκαν με 7.Μεγάλος πρωταγωνιστής του αγώνα ηταν ο Κόμπε Μπράιαντ με 23 πόντους 5 ριμπάουντ και 4 ασίστ ενώ αρκετά καλός ηταν και ο Γκασόλ με 20 πόντους και 10 ριμπάουντ.Για τους Σέλτικς ο Άλλεν δεν ηταν αρκετός καθώς παρά τους 20 πόντους που πέτυχε δεν είχε στήριγμα μιας και ακόμη και ο Γκαρνέτ έμεινε στους 10.Έτσι οι Λέικερς μείωσαν στην μία νίκη απο το Ντάλας.

Πολύ εύκολη νίκη πήραν οι Σάνς στο Φοίνιξ καθώς διέλυσαν με 112-88 το Γκόλντεν Σταίτ.Οι Σάνς ευτήχησαν να έχουν σε εξαιρετική μέρα τον Στίβ Νάς που πέτυχε 18 πόντους ενώ μοίρασε και 11 ασίστ.Έτισ οι Σάνς βελτίωσαν κάπως το ρεκόρ τους καθώς έφτασαν τις 25 τρείς πίσω απο τα play-off.